Támogasd az alapítványunkat
egy élhető, tiszta és környezettudatos Magyarországért!

”Számunkra az aktív, konstruktív környezetvédelem az első!“

Eddig több ezer tonna hulladék felszámolásában működtünk közre vagy szerveztünk több száz fős szemétszedési akciókat és váltunk Magyarország legaktívabb környezetmegóvó szervezetévé. Az évszakos szemléletformáló kampányaink, eseményeink és publikációink kapcsán rendszeres szerepelők vagyunk a magyarországi médiában. Az eddig elért eredményeinket rangos díjakkal jutalmazták.

Kiemelt díjaink

Mindez köszönhető annak, hogy lehetőséget biztosítunk az emberek számára, hogy tehessenek a környezetünk megóvása érdekében, a Földért:

– rendszeres rendezvények;

– évszakos szemléletformáló kampányok;

– új XXI. századi megoldások;

– digitalizáció.

Céljaink

Aktív környezetvédelem

A JÖN Alapítvány Magyarország egyik legújabb környezetvédelmi szervezete. Célja a környezetvédelem népszerűsítése a XXI. század eszközeivel.

szemléletformálás

Évszakos szemléletformáló kampányokkal igyekszünk felnyitni minél több ember szemét a tudatos, környezetbarát életmódra.

Lakosság aktivizálása

“Hulladékvadász – a legapróbb önkéntes” képében, ezt bizonyítja a sok ezer bejelentés, illetve országosan megrendezésre kerülő eseményeink népszerűsége.

Mit támogatsz, ha minket támogatsz?

– Faültetési akciók szervezését:
JÖN faültetési nagyköveti program, céges csapatépítő faültetési akciók;

– legsikeresebb hazai szemléletformáló kampányokat:
Cigicsikkmentes február, Csomagolásmentes május, Ne égess, komposztálj!;

– szemétszedési akciók megrendezését:
Dunamentő kaland, Trashtag, Teszedd, Cigicsikkszedő versenyek;

– Hulladékvadász mozgalom fennmaradását:
a lakosság aktivizálására és az illegális hulladéklerakatok eltüntetésére;

– és nem utolsó sorban az egészséges, tisztább és környezettudatos Magyarországot.

Támogatással a népszerű honlapjainkat fennmaradása is támogatható.

Hulladekvadasz.hu

Szemetszedes.hu

Támogatás hatalmas segítség nekünk,
köszönjük!

Szeretnél még többet megtudni a JÖN Alapítvány munkájáról?

Töltsd le rólunk szóló, részletes prezentációnkat.

Eredményeink

Illegális hulladék bejelentés
Megtisztított bejelentés
Szemléletformáló cikkek
esemény
Közösségi szemétszedés
esemény
Céges csapatépítő szemétszedés
önkéntes
Becsült szám
köbméter
Összeszedett szemét

A környezetvédelmi tevékenységeink támogatási módjai / Köszönjük!

Anyagi támogatással támogasd tevékenységeinket:

Banki átutalással és paypalen keresztül támogathatod a szemétszedések szervezésével és népszerűsítésével foglalkozó honlapunkat.

– JÖN Alapítvány (Budapest)
Számlaszám: 16200151-18537255  – Magnet Magyar Közösségi Bank Zrt.
IBAN: HU59 16200151-18537255-00000000

Támogatási lehetőség Paypal-en keresztül

Tárgyi eszközzel is támogathatód a munkánkat:

– steril szemetes zsákokkal,
– steril gumikesztyűkkel,
– oktatás és konferenciák részére oktatói teremmel,
– „roadshow” jellegű társadalmi értékformáló programokhoz környezetvédelemhez kapcsolódó játékokkal,
– hazai programokon való részvételhez kedvezményes utazási és ellátási lehetőséggel,
– nem könnyen romlandó étellel és ásványvízzel a rendezvényeinkhez.

Elérhetőségek

További információért az alábbi telefonszámon lehet érdeklődni:  +36/70 77 33 056, illetve a kapcsolati űrlapunk kitöltésével email formájában az alábbi linken ide kattintva tehetik fel kérdéseiket.

Támogasd a Hulladekvadasz.hu fennmaradását és a köré kiépült hulladékvadász mozgalmat.

– A hulladekvadasz.hu -ra 3,5 év alatt több mint 4000 bejelentés érkezett, ebből közel 2000 megtisztításra került.

– Szemléletformáló rovataink cikkei több ezer emberhez jut el havonta. Külön kiemelnénk itt a Háztartásom hulladék nélkül és a Kreatív Hobbik rovatainkat.

Egyfajta tolmács vagyunk a lakosság és az illetékes szervek közt.

– Folyamatosan a médiában szereplünk bejelentéseink, cikkeink, tényfeltáró anyagainkkal.

Segítsd, hogy folytathassuk általa környezetmegmentő tevékenységünket.

Támogasd a Szemetszedes.hu fejlesztését, szemétszedési akciók szervezését, a lakosság aktivizálását a környezetünk megtisztítása érdekében.

Ploggingoltunk celebekkel a Tv2 Ripost műsorában

Vedd kezedbe környezeted megmentésének a sorsát, regisztrálj, vagy küld be a szemétszedési akciód leírását, időpontját, helyszínét és mi segítünk eseményed népszerűsítésében.

A legtöbb esetben megvan a lakosság részéről a hajlandóság szemétszedések szervezésére, de legtöbb esetben nincs kivel, vagy nincs aki segítsen. Ebben szeretnénk segítséget nyújtani a szemetszedes.hu – Takarítsuk ki együtt Magyarországot! honlapunkkal.

A honlapon az alábbi eseményeket tudod megszervezni:

– Hagyományos szemétszedés

Cigicsikkszedő verseny

– Mágnes horgászat

– Közterületi objektumok felújítása (például: padfestés)

– Plogging – szemétszedő kocogás