Blog Image

Vásárolj hulladék nélkül! – Flashmob Budapesten

Vásárolj hulladék nélkül! címmel flashmobot avagy villámcsődületet szervez a JÖN Alapítvány csapata Tóth Andi vezetésével a budapesti Lehel Piacra.

Mindenkit szeretettel várunk az általunk szervezett eseményre május 12-re, szombat délelőtt 9 óra 30 percre a Lehet piac Váci út – Bulcsú utcai bejárata elé. Az eseményhez itt lehet csatlakozni.

A rendezvény célja, hogy felhívjuk a vásárlók és az árusok figyelmét arra, hogy csomagolás nélkül is lehet vásárolni és műanyag nélkül is van élet.

Amit mindenképpen szeretnénk tőled kérni az eseménnyel kapcsolatban:

• Gyere el a megbeszélt időpontra és helyre (A találkozó pontos helyszínét az esemény első posztjában látjátok.).
  • Árasszuk el egyszerre, együtt a piacot, és vásároljunk csomagolás mentesen.
  • Azért hogy igazán felhívjuk magunkra a figyelmet, kérünk minden résztvevőt, hogy ZÖLD színű fölsőben (pl. póló) érkezzen!
  • Hozd el a kedvenc zsákjaidat, dobozaidat, kosaradat, textil szatyraidat, vagy akár a banyatankodat is, és NE KÉRJ ZACSKÓT a vásárláskor.
  • Az első 100 résztvevő pamut bevásárolótáskát kap ajándékba, amelyet a JÖN Alapítvány és a MosóMami webáruház támogat.

Az esemény tematikája

• A Flashmob gyülekezője 9 óra 30 perctől van.
  • A csomagolás nélküli vásárlás 10 órakor indul, mely egyénileg történik.
  • A Villámcsődület 2. felvonása egy nagy közös fotó elkészítése lenne, 11 órakor, a reggeli találkozó helyszínén.

Ezek után mindenki úgy fejezi be a piacozást, ahogy ne ki jól esik.

FONTOS! Ezt szeretnénk tőletek kérni!

Kérünk minden résztvevőt, hogy a vásárlást udvariasan, jókedvűen, tisztelettudóan végezze el. Azt lássák az emberek, hogy hulladék nélkül sokkal boldogabb az élet! Reményeink szerint a média is jelen lesz.

Vásárolj hulladék nélkül! eseményét kérjük megosztásokkal segítsétek, hogy minél több emberhez eljusson. – Köszönettel, a szervezők!

Az esemény támogatói

A rendezvény része a JÖN Alapítvány tavaszi kampányának, ami a felesleges csomagolóanyagok ellen indított. Bővebben ide kattintva lehet tájékozódni.